25 októbra, 2013

Ach, tie piatky!

     Je paradoxné, že napriek malému počtu hodín v škole (áno, prvýkrát v histórii sa niekto sťažuje na nedostatok prednášok a seminárov) si neviem nájsť čas na veci a činnosti, ktoré ma bavia. Na druhej strane môžem povedať, že už viac nie som asociálny samotár sediaci v internátnej izbe, už viac nie som čítajúci, spiaci a napchávajúci sa osamelý jedinec, no okrem toho sa v poslednej dobe venujem aj iným činnostiam, ktoré prevažne zahŕňajú pitie piva a podobné záležitosti. A s pivom ide ruka v ruke dobrá spoločnosť. A spoločnosť predsa znamená opak asociálnosti, či? V preklade môžem povedať, že sa po večeroch flákam a omnoho častejšie navštevujem rôzne podniky a zúčastňujem sa na "rozmanitých spoločenských udalostiach". S touto nesmiernou zodpovednosťou (robiť dobrý dojem v spoločnosti) prichádza aj prekliatie. Mám na mysli všetkých ostatných ľudí, ktorých pri týchto činnostiach jednoznačne stretnete. A to vám vravím - môžete natrafiť na rôzne vzorky ľudských jedincov. Bohužiaľ, nie vždy tie pozitívne, očarujúce či intelektuálne zmýšľajúce.


  Tu je teda zoznam ľudí, ktorých neprehliadnete v žiadny piatkový večer:
  1. Ako tak kráčate po meste, isto narazíte na skupinky už podgurážených ľudí. Rozpoznáte ich podľa hlasných výkrikov, nemiestnych poznámok a veľkého počtu jedincov. Tu si treba zapamätať len jednu vec: Neodsudzovať! O pár hodín to môžete byť práve vy a vaša partia.
  2. Prv než vojdete do baru môžete naraziť na SBS - väčšinou ide o "statných junákov", ktorí si potrebujú dokázať svoju dôležitosť tým, že si od vás vypýtajú občiansky preukaz a trvá im neprimerane dlho, kým si vypočítajú koľko máte rokov. Keď im poviete, že máte 22 s úsmevom vám radšej uveria než by si to mali opäť overiť rátaním.
  3. Pred barom často ešte stretávame tých ľudí, ktorí začali oslavovať príchod víkendu pomerne skoro a ich indisponovanosť prišla v čase, keď vy ešte len začínate. Ide o osamelých jedincov, ktorých poznávacím znakom je poloha v sede na prvom schodíku pred barom. POZOR! - často na nich narazíte o niekoľko hodín neskôr, keď sa zotavia a pokračujú presne tam, kde prestali. 
  4. Neskôr sa v samotnom bare vždy nachádza ten jeden chlap (väčšinou pán v rokoch), ktorý sedí sám v rohu s pohárom vína a celý večer na vás chlípne zazerá. Neviem, či tu funguje aj obrátená logika, keď ženy chlípne zazerajú na chlapov. Pravdepodobne nie!
  5. Tá jedna baba (možno aj 10) oblečená v intenciách múdrosti "menej je viac" (v tomto prípade si tým však nie som celkom istá). Poznávací znak? Nuž, najpravdepodobnejšie ide o miniatúrne kúsky oblečenia s leopardím vzorom. 
  6. Nachádzajú sa tu aj premotivovaní mladí muži, mysliaci si, že nosiť ruky v neprirodzenej polohe akoby pod nimi držali melóny alebo koberce je teraz neskutočne IN. BTW - nie, nie je!
  7. Nesmieme zabudnúť ani na premotivované mladé slečny, ktoré len začínajú odhaľovať skutočné čaro make-upu a nevhodného oblečenia. Musíme im však uznať snahu, ktorú je bohužiaľ takmer vždy vidno.
  8. Na parkete istotne narazíte na tanečníka s veľkým T - mám tým na mysli toho jedného chlapíka, ktorý je celý prepotený, tečie mu z čela a tancuje s takou intenzitou až mu v istom momente závidíte, že je mu všetko naokolo absolútne jedno.
  9. Parket je taktiež miesto pre tzv. brečtany popínavé ej kej ej slečny, ktoré si pomýlili zábradlie so striptízovou tyčou.
  10. Mohli by sme tu nájsť ešte veľa stereotypných prípadov, ale utvorili sme si obraz, čo nás čaká a čo neminie. Nesmieme však ešte zabudnúť na nešikovných barmanov, sympatické čašníčky a večných záchrancov večera - pánov taxikárov.
Patríte do niektorej skupiny? Nie? Ak ste nepatrili a ani nepatríte, tak raz isto budete ;)

Party hard! ... ale s rozumom.
PS: Nikdy si nezabudnite topánky na stole (priateľská rada na záver).
DOVI DOPO

2 komentáre: